Vánoční stromek z DEPO2015

Narazila jsem na facebooku DEPO2015 na zajímavou akci – předvánoční umělecké workshopy se dřevem, kovem a grafikou. Okamžitě mě to nadchlo a spolu s přítelem jsme vyrazili do MAKERSPACE vyrobit si parádní vánoční stromky z dřevěných palet.

Všechno bylo připravené – hromady paletových prken a kostek, nářadí, inspirace i pomocníci. Za tři hodiny jsme měli každý hotovo a svůj stromeček jsme si pěkně odvezli domů, kde jsem oba ještě trochu doladila.

Překvapilo mě, jak dobře je truhlářsko-kovářská dílna vybavená. Jsou v ní k dispozici profi nástroje, ale taky kluci, kteří se vším poradí a pomůžou. Do téhle dílny se dá pořídit členství vhodné buď pro nadšené kutily, kteří si tam můžou vyrobit něco domů nebo na zahradu, nebo pak dražší a neomezené profi členství, které umožňuje třeba menším řemeslníkům na volné noze kde vyrábět. Přijde mi to jako super nápad. Prostory jsou tam dostatečné, dokonce včetně skladů. Tak doufám, že se jim podaří tuhle myšlenku víc zpropagovat a dílna bude více využívaná.

Celé prostředí DEPO2015 se mi hodně líbí a má i do budoucna velký potenciál. Letos tam v rámci EHMK byla (mimo mnoha jiných) umístěná instalace obřích ocelových skulptur a rozhleden Čestmíra Sušky, které si moje steampunkové srdce na první pohled zamilovalo. Uvidíme, co za další zajímavé umělecké akce přinesou v příštím roce.

One thought on “Vánoční stromek z DEPO2015

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *