Když zbyde Fimo, vyrábím králíky

Když po akci zbyde Fimo – a to je pořád, takže se nám zbytky Fima nezadržitelně hromadí – vrhnu se na vyrábění mých oblíbených králíků z Wallace a Gromita. Samy se tak třeba vyřešily dárky od Ježíška pro moje malé neteře. (Přiznávám, že bych si králíky klidně nechala i pro sebe, takže si budu muset vyrobit zase nějaké další :).

Se zbytky Fima je to vůbec těžké. Pokaždé se nám nakupí shluky odřezků, zbytečky různobarevných štangliček a pokažených výrobků, takže s sebou vozíme nepoužitelné koule, které se pořád zvětšují a zvětšují. Na internetu koluje několik návodů, co se zbytky. Pořídily jsme si třeba průhledný organizér s chlívečky, kam zbytky a malé kousky ukládáme podle barev. Ale největší problém je pořád s těmi balvany nekonečna barev, které už se jinak zpracovat nedají. Vždycky tomu říkáme, že z toho bude pěkná šedá.

Popravdě vznikne spíš téměř pokaždé hnědá, ale ta se na zajíce hodí taky :).

Moje rada na boj se zbytky Fima je tedy taková, vzít všechny ty barvy a kousky, které se nedají už od sebe oddělit, a projet je strojkem na těstoviny, dokud z nich nevznikne homogenní šedá nebo hnědá. Máte pak různé odstíny, které se rozhodně při tvoření dají využít. Buď jako základy a vnitřky na korále nebo jiné větší tvary, které obalíte, nebo právě na podobné tvoření pohádkových postaviček, pokud jste podobně praštění jako já.

Happy crafting!

One thought on “Když zbyde Fimo, vyrábím králíky

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *